Club Show Kolesa (CZ) / Jeffrey Ford (GB) - feny, 12. 6. 2010

12.06.2010 19:17

Na tuto klubovou výstavu v  půvabném  prostředí jezdeckého areálu v Kolesech u Pardubic  jsem se velmi těšil, vzhledem k plánované účasti  části vrhu  "A" .

Pro  fenku  AIREEN a pejska ARAGONA  se jednalo,  jak pro ně,  tak  i pro jejich majitele o výstavní premiéru!  Fenka ATÉ se s majitelkou zúčastnila již své 7 výstavy v třídě baby!

Tuto výstavu posuzovali   pánové   Jeffrey Ford (feny)  a  Frank Gouht (psi)  z Anglie,   země původu Stafordšírského bulteriéra .

Pan Jeffrey Ford posuzoval  v roce 2006 na klubové výstavě v Jižní Africe v Pretórii celkem 77 pejsků na  22. výstavě tamního klubu. Na stránkách klubu uveřejnil rozsáhlou zprávu o všeobecném stavu jejich chovu a ke každému psu v pořadí uveřejnil jeho vlastní hodnocení...

U nás  bylo přihlášeno celkem 197 stafíků, z toho se zúčastnilo 90 psů a 90 fen. Bohužel se nezúčastnil náš tragicky uhynulý psí kamarád Endy...

Výstava se uskutečnila  za  téměř nesnesitelného  horka, kdy pejsci museli být i ve výstavním kruhu chráněni všemožnými způsoby od polévaní vodou , přikrývání mokrými ručníky po stínění deštníky.  Místy bylo možno pozorovat, jak se pohybují v kruhu  pejsci zamotaní do ručníků tak, že nešlo  poznat jejich barvu...Po delším posuzování třídy štěňátek rozhodčí rozumně zrušili prvotní běhání v kruhu a posuzovali ve stínu stanu pejsky v postoji a poté samostatně v pohybu.  Posuzování bylo opravdu radost sledovat !  Posudky  pro fenky byli  velmi podrobné a ucelené, časté bylo  i oceněnění   VD.  Posuzování v pohybu bohužel neprospělo neshrabané seno v kruhu......

Celkově  výstava byla velmi kvalitně zorganizovaná a sešla se na ní  většina aktivních členů klubu.

  

Výsledky , které po poctivé výstavní přípravě a úspěšném předvedení získali jednotliví pejsci  z vrhu "A" :

 

  • ATÉ  LOVELY MORAVIA KNIGHT  - tř. baby,   - VN  - majitel Vanda Csillagiová,  na Até je patrno,  jak je již zvyklá na výstavní klání....

 

 

  • AIREEN  PRINCESS  MORAVIA KNIGHT  - tř. baby,   - VN  - majitel Dominika Lužná,  premiérové předvedení bylo velmi pěkné a byla znát pečlivá příprava !

   

  • ARAGON   MORAVIA KNIGHT  - tř. baby,   - VN  - majitel Adéla Benešová,    Aragon krásně stál a pěkně reagoval na pokyny majitelky jak v  pohybu,   tak  i v postoji !

 

Děkuji všem  za účast na výstavě a těším se na příští ! 

Všechny krásné posudky, které obdrželi na této prestižní výstavě,   zde doplním později.  Fotografii Aragona s majitelkou prozatím nemám, ale mám ji slíbenou...  a k tomu zde budou ještě doplněny skupinové fotografie .

 Naše zakladatelka chovu : 

  • Aithra Princess MORAVIA LORD - tř. otevřená - excellent (20 fen ve třídě)

 

 

Máme prima posudek, bez jediné výtky vzhledem ke standardu plemene,  mimo velmi pěkné poznámky  -   "nese přiliś mnoho váhy", což  je pěkně řečeno.... Budeme tedy ještě více běhat  !! Jinak jsem max. spokojen, jak  s posouzením tak  s výsledkem.

Posudek : Dobrá tlama, dobré oči, dobrý stop, silná morda, správná ramena, dobré tělo, nese příliš mnoho váhy, hezké zadní nohy, rovná hřbetní linie, dobrý pohyb.

 

 

Za fotografie děkuji chovatelské stanici : www.zamidey.cz/

Kontakt

ing. Josef Zoula

j.zoula@seznam.cz

okres Olomouc

+420 774 / 714 703

Vyhledávání

MORAVIA   KNIGHT   Staffordshire   Bull   Terrier   Kennel

Anketa  " Poznej Reggi"  - ukončena  k  31.12.2009 s výsledkem :

1.zleva - " Agra" - sestra - 5%

2.zleva - Lady - matka - 21 %

3.zleva - Reggi  - 64 %

4.zleva - "Kiri" - sestra 10 %

Správná odpověď je bod č.3

Jsem členem klubu

Moravia Knight© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode